Blog kliniki Stomatologia Zwycięzców

Ruszający się zęby. Jakie są przyczyny i jak leczyć?

30 września 2020

Ruszające się zęby mogą być efektem urazu mechanicznego, ale też objawem choroby. Każda odnotowana niestabilność powinna być motywacją do odwiedzenia stomatologa. Lekarz oceni przyczynę problemu i poszuka sposobu na jego usunięcie. Czasem konieczna jest ekstrakcja zęba i zastąpienie go np. implantem. W mniej zaawansowanych przypadkach wystarczą zabiegi wzmacniające. 
Jak wzmocnić zęby? Sposoby na piękniejsze i zdrowsze uzębienie.

4 września 2020

Zęby będą służyć Ci przez całe życie, dlatego warto zadbać o to, aby były piękne i zdrowe. W tym pomoże regularna pielęgnacja w warunkach domowych, przestrzeganie odpowiedniej diety, jak również profilaktyczne wizyty u stomatologa. Poznaj rekomendowane sposoby na zwalczanie przebarwień, usuwanie kamienia oraz wybielanie. Zatroszcz się o to, aby Twój uśmiech wyglądał zachwycająco przez wiele... View Article
Kamień nazębny — skąd się bierze i jak go usunąć? Profilaktyka oraz leczenie

7 sierpnia 2020

Kamień tworzący się na powierzchni zębów jest przyczyną dyskomfortu dla wielu pacjentów. Nie tylko negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu, ale też powoduje nieświeży oddech. Bogaty w bakterie osad to częsta przyczyna ubytków wymagających interwencji stomatologa. Dlatego problemu nie można bagatelizować. Troska o higienę jamy ustnej, kontrolne wizyty oraz zabiegi to niezbędne elementy w profilaktyce kamienia... View Article
Ból zęba. Przyczyny, jak złagodzić ból, wizyta u dentysty i profilaktyka

27 lipca 2020

Pijesz coś zimnego i nagle pojawia się ostre i przeszywające kłucie? Masz obrzęk w jamie ustnej? A może każdy kęs sprawia Ci trudność? Ból zęba zawsze pojawia się niespodziewanie. Wiele osób bagatelizuje go, ale taki symptom może prowadzić tylko do większych powikłań. Zamiast unikać problemu, poznaj przyczyny oraz sposoby jego uśmierzania.
Jak dbać o aparat ortodontyczny?

23 lutego 2020

Masz wadę zgryzu i zdecydowałeś się na aparat ortodontyczny? To dobra decyzja! Mimo że prostowanie zębów wymaga cierpliwości, absolutnie warto mu się poddać – zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych.
A kiedy trzeba już usunąć ząb…

24 stycznia 2020

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dla poważnie uszkodzonych zębów nie było ratunku – stomatolodzy przeprowadzali ekstrakcję. Postęp technologiczny sprawił, że większość zębów – nawet tych mocno zniszczonych – można uratować, np. poprzez leczenie kanałowe.
Wizyta u dentysty – fakty i mity

13 grudnia 2019

Wokół wizyty u dentysty narosło wiele mitów, które skutecznie zniechęcają do regularnego odwiedzania stomatologa i korzystania z nowoczesnych zabiegów. Warto więc oddzielić fakty od nieprawdziwych informacji, by bez obaw poddawać się leczeniu stomatologicznemu.
Jak prawidłowo dbać o zęby — higiena jamy ustnej

24 listopada 2019

Troska o zdrowe i piękne zęby zaczyna się w warunkach domowych. Już od najmłodszych lat jesteśmy uczeni tego, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.
Usuwanie ósemek, czyli zębów mądrości – informacje o zabiegu

28 października 2019

Mimo że „ósemki” nazywane są zębami mądrości, zwykle ich pojawienie się w jamie ustnej zwiastuje kłopoty. Dlatego dentyści zwykle zalecają usuwanie ósemek, gdy tylko się pojawiają. Dowiedz się więcej o zabiegu i jego przebiegu w gabinecie Stomatologia Zwycięzców w Stargardzie.
Leczenie kanałowe zęba w gabinecie stomatologicznym

18 września 2019

Leczenie kanałowe często jest ostatnim rozwiązaniem, które pozwala uchronić się przed ekstrakcją zęba. Chociaż kojarzy się z bólem i dyskomfortem, tak być nie musi. Sprawdź, jak przebiega leczenie endodontyczne.

X

Umów wizytę

[contact-form-7 id=”816″ title=”Formularz główna_umowsie”]

Ta strona korzysta z plików cookie w celu poprawienia jakości obsługi. Zakładamy, że wszystko w porządku, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.Czytaj więcej