Chirurgia stomatologiczna Stargard

Precyzja nawet w najtrudniejszych przypadkach

Chirurgia stomatologiczna to wyjątkowa dziedzina wymagająca najwyższej precyzji i doświadczenia. W naszej praktyce zabiegi chirurgiczne w Stargardzie wykonywane są przez najlepszych profesjonalistów, którzy troszczą się o prawidłowy przebieg leczenia i komfort pacjentów. Korzystamy z osiągnięć chirurgii, gdy ząb wymaga ekstrakcji oraz bardzo często przed wszczepieniem implantu. Nasz Chirurg  zadba o Twoje zdrowie z należytą delikatnością i zaangażowaniem.

 

Konsultacja chirurgiczna

Każdy stomatologiczny zabieg chirurgiczny poprzedza wnikliwy wywiad z pacjentem. Pozwala to na szczegółowe zaplanowanie i przeprowadzenie leczenia. Zdarza się, że konieczne jest specjalne przygotowanie do usunięcia zęba lub przesunięcie terminu zabiegu ze względu na wyjątkowy stan miejscowy i ogólny pacjenta.

 

Ekstrakcja zęba

Zabieg polega na usunięciu zęba z zębodołu za pomocą odpowiednich narzędzi. Przeprowadzamy zabieg szybko, lecz delikatnie i precyzyjnie. Zawsze przekazujemy pacjentom dokładne instrukcje pozabiegowe dla ich pełnego bezpieczeństwa i komfortu.

 

Ekstrakcje skomplikowane

Chirurgiczne usunięcie zęba konieczne jest, gdy znajduje się on pod dziąsłem. Wówczas należy je naciąć oraz usunąć fragment kości wyrostka zębodołowego wokół korzenia zęba.

 

Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego

Jeśli całkowicie wykształcony ząb pozostaje pod dziąsłem niewyrżnięty, mowa zębie zatrzymanym. Najczęściej dotyczy to zębów mądrości. Są one zazwyczaj niewidoczne lub widać je tylko w niewielkim stopniu, powodują jednak ból i mogą zaburzać estetykę uśmiechu. Usunięcie zębów wymaga interwencji chirurga, jest też trudniejsze i bardziej pracochłonne niż standardowa ekstrakcja.

 

Wycięcie kaptura dziąsłowego

W tym celu wycina się fragment dziąsła, który pokrywa koronę wyrzynającego się zęba. Bywa konieczne, gdy pojawiają się problemy z wyrzynaniem ósemek.

 

Nacięcie ropnia

Gdy w wyniku infekcji doszło do powstania ropnia, należy go usunąć. Koniecznie jest nacięcie ropnia, który w przeciwnym wypadku może doprowadzić do ogólnej infekcji zagrażającej zdrowiu i życiu. Gdy w zębie dochodzi do infekcji, bakterie rozwijają się w tkankach, które są dla nich dogodnym środowiskiem. W ognisku zakażenia powstaje ropa, która w wyniku braku miejsca odpływu tworzy ropień.

 

Plastyka wędzidełka

Wędzidełko, czyli pasmo tkanki łączące wargę lub język z wyrostkiem zębodołowym należy naciąć, jeśli znajduje się za blisko zębów, jest zbyt krótkie, grube, szkodliwie wpływa na przyzębie, estetykę uzębienia, ustawienie zębów czy utrzymanie ruchomych protez. Po zabiegu staje się mniej napięte, możliwe jest przez to uzyskanie odpowiedniej ruchomości języka. Zabieg ten zapobiega również rozwojowi i utrwalaniu wad wymowy u dzieci.

 

Resekcja wierzchołka

Jeśli zmiany okołowierzchołkowe w zębie przekraczają 10 mm, leczenie kanałowe nie jest możliwe bądź w kości otaczającej korzeń powstają zmiany chorobowe, należy wykonać resekcję wierzchołka.  Usuwany jest wówczas wierzchołek korzenia, w tym zmieniony chorobowo fragment.

 

Zabiegi przygotowawcze do implantacji

Działamy kompleksowo, dlatego wykonujemy także zabiegi, które przygotowują pacjenta ze Stargardu do wszczepienia implantu. Osiągnięcia nowoczesnej stomatologii oraz doświadczenie pozwalają nam pomagać nawet, gdy doszło do zaniku kości. Wiedzę i zdobyte umiejętności wykorzystujemy w zabiegach odbudowy kości.

Sterowana regeneracja kości

Zabieg sterowanej regeneracji kości wykorzystuje materiały kościotwórcze i kościozastępcze, które wspierają odbudowę tkanki kostnej.  Po nacięciu dziąsła i odsłonięciu kości wprowadza odpowiednie materiały, po czym osłania je ochronną membraną na czas regeneracji. W ten sposób tworzy się solidne podłoże pod przyszły implant zębowy.

 

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Wszczepienie implantu może być poprzedzone zabiegiem podniesienia dna zatoki szczękowej, oddzielającej zatoki nad górnymi zębami od korzeni zębów. Między błoną śluzową zatoki i wyrostkiem zębodołowym umieszcza się materiał kościotwórczy, który sprawia, że kość staje się grubsza i gotowa na bezpieczny zabieg implantacji.

 

Z nami nie poczujesz bólu

Wiemy, że wielu pacjentów obawia się zabiegów chirurgii stomatologicznej, dlatego robimy wszystko, by wyeliminować poczucie lęku. Przede wszystkim zapewniamy niezwykle skuteczne, nowoczesne znieczulenie komputerowe Sleeper One 5, które wyklucza pojawienie się bólu. Znieczulenie komputerowe zęba gwarantuje komfort podczas każdego zabiegu.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, a odpowiemy na Twoje wszystkie pytania!

Nasze przykładowe ceny
usunięcie zęba od 250 pln
usunięcie zęba mądrości od 500 pln
usunięcie ósemki zatrzymanej od 800 pln
konsultacja chirurgiczna 150 pln
miofrenuloplastyka języka 800 pln

X

Umów wizytę

[contact-form-7 id=”816″ title=”Formularz główna_umowsie”]

Ta strona korzysta z plików cookie w celu poprawienia jakości obsługi. Zakładamy, że wszystko w porządku, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.Czytaj więcej