Implanty zębów Stargard

Zdrowy i piękny uśmiech
Implanty to nowoczesne rozwiązanie stomatologiczne, które daje szansę na uzyskanie pięknego uśmiechu – bez jakichkolwiek braków zębowych. Metoda cieszy się rosnącą popularnością wśród naszych pacjentów ze Stargardu, ponieważ przynosi doskonałe efekty – zęby wyglądają naturalnie.

Implanty zębów to niewielkie tytanowe śruby, które wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy na których mocuje się nowe korony zębowe za pośrednictwem łączników. Odcień korony (porcelanowej lub cyrkonowej) dopasowywany jest do odcienia pozostałych zębów, dlatego efekt jest w 100% naturalny.

Nieograniczone możliwości oraz szybki rozwój nauki pozwalają nam przywracać piękny i naturalny uśmiech naszych Pacjentów. Implant jest obecnie najlepszą alternatywą dla utraconego własnego zęba. Integrując się z naszym organizmem spełnia identyczną funkcję, jak korzeń naturalnego zęba.

Wszczepianie implantów – czy boli?

Wszczepianie implantów uważane jest za inwazyjny, a co za tym idzie – bolesny zabieg. Wynika to z prostego powodu: wiercenie w kości czy wkręcanie śruby to czynności, które nieodłącznie kojarzą się z silnym bólem. Czy są to jednak uzasadnione objawy?

Zabieg wszczepienia zawsze odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dlatego jest to proces bezbolesny i nie wiąże się z dyskomfortem dla pacjenta. Lekarz stomatolog z dużą precyzją odmierza dawkę środka znieczulającego, dzięki której cały zabieg przebiega bez najmniejszego bólu.

Na komfort wszczepiania implantów wpływa również doświadczenie stomatologa. Zabieg wymaga dużej precyzji oraz dokładności – wszystko po to, aby w trakcie i po zakończeniu wszystkich czynności pacjent nie odczuwał bólu.

Implanty stomatologiczne – przeciwwskazania

Chociaż implanty zębowe uważane są za jeden z najlepszych i najbardziej naturalnych sposobów na przywróceniu ładnego uśmiechu, nie jest polecany wszystkim pacjentom.

Wśród najważniejszych przeciwwskazań wymienić można m.in.:

  • przeciwwskazania miejscowe np. zbyt małe rozmiary wyrostka zębodołowego, nieprawidłowa błona śluzowa w miejscu wszczepienia implantu. Te przeciwwskazania można czasem wyeliminować za pomocą dodatkowych zabiegów chirurgicznych.
  • przeciwwskazania ogólne bezwzględne, np. niekontrolowana cukrzyca, ciąża, bruksizm, choroby nowotworowe, choroby krwi, choroby układowe,
  • przeciwwskazania ogólne względne, np. alergie i choroby układu krążenia, choroby nerek, zaawansowana paradontoza, przyjmowanie niektórych leków.

W Stomatologia Zwycięzców zawsze przeprowadzamy z pacjentem konsultację, aby upewnić się co do braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Ile kosztuje implant zęba?

Implanty zębowe to dla pacjenta spory wydatek. Trudno wskazać koszt całkowity, ponieważ jest to kwestia całkowicie indywidualna. Istotną rolę odgrywa m.in. konieczność wykonania dodatkowych zabiegów chirurgicznych przygotowujących do wszczepienia implantu, rodzaj implantu oraz koron protetycznych. Cały wydatek zamyka się jednak w kilku tysiącach złotych za jeden implant.

Ceny implantów mogą się znacząco różnić. W Stomatologia Zwycięzców wyznajemy zasadę, że w przypadku implantów nie ma miejsca na jakikolwiek kompromis. W trakcie zabiegów chirurgicznych stosujemy tylko rozwiązania, które są poparte długoletnimi badaniami i posiadają udokumentowaną, bogatą dokumentację naukową. Implanty Astra Tech Implant System, Dentsply Sirona, to implanty które spełniają w 100 % nasze wymagania. Są nieagresywne, doskonale się wgajają oraz są trwałe i stabilne w czasie. Dodatkowo producent zapewnia dożywotnią gwarancję. Dzięki paszportowi implantologicznemu, który pacjent dostaje po zabiegu, w razie awarii implantu jest możliwość uzyskania pomocy w każdej klinice ze znakiem Astra Tech na całym świecie.

Nasze przykładowe ceny
konsultacje implantologiczne 220 pln
zabieg wszczepiania implantu premium Astra Tech 3200 pln
odbudowa korony na łączniku indywidualnym Atlantis od 3200 pln

X

Umów wizytę

[contact-form-7 id=”816″ title=”Formularz główna_umowsie”]

Ta strona korzysta z plików cookie w celu poprawienia jakości obsługi. Zakładamy, że wszystko w porządku, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.Czytaj więcej