Ortodoncja Stargard

Piękny uśmiech na Twoich zasadach
Piękny uśmiech to nie tylko śnieżnobiałe zęby. To także zdrowe uzębienie pozbawione wad zgryzu. W uzyskaniu takiego efektu z pomocą przychodzi ortodoncja. Wykorzystywane w tej dziedzinie aparaty ortodontyczne dają szansę na wyleczenie wad zgryzu. Zaawansowane technologie sprawiają jednak, że nie jesteś skazany na klasyczny aparat z metalowymi zamkami. Poznaj inne możliwości i wybierz rozwiązanie najbardziej dopasowane do potrzeb oraz oczekiwań.

Aparaty ortodontyczne

Współczesna ortodoncja daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o aparaty ortodontyczne. Dlatego w naszej klinice proponujemy kilka ich rodzajów – są one dobierane m.in. pod kątem indywidualnych cech pacjenta.

Aparaty ruchome

Ruchome aparaty ortodontyczne przeznaczone są głównie dla dzieci w wieku 4-12 lat. Zakłada się go na zęby stałe i mleczne. W tym przypadku zachodzi konieczność noszenia go między posiłkami podczas snu oraz w okresie mniejszej aktywności.

Aparaty stałe

Stałe aparaty ortodontyczne przeznaczone są głównie dla młodzieży oraz osób dorosłych. Zakłada się je na długi okres: od 18 do nawet 30 miesięcy – bez możliwości ich zdejmowania. W trakcie wizyt kontrolnych ortodonta dokonuje regulacji aparatu, dzięki której uzyskuje się pożądane efekty leczenia.

Wśród aparatów stałych wymienić można kilka ich rodzajów:

  • aparaty metalowe

To najpopularniejszy typ aparatów ortodontycznych. Składają się z metalowych zamków oraz ligatur (gumek) w różnych kolorach.

  • aparaty estetyczne (ceramiczne, szafirowe)

Stanowią alternatywę dla aparatów metalowych. Działają na identycznej zasadzie, a różnica polega na względach estetycznych. Ceramiczne lub szafirowe zamki są mniej widoczne niż zamki metalowe.

  • aparaty samoligaturujące

Ich cechą charakterystyczną jest brak ligatur, co przekłada się na mniejszą liczbę wizyt w gabinecie ortodontycznym oraz krótsze i mniej bolesne leczenie. Dodatkowym atutem jest łatwiejsze utrzymanie higieny. Wybierając zamki ceramiczne, można uzyskać jeszcze bardziej estetyczny efekt.

W naszej klinice proponujemy aparaty ortodontyczne samoligaturujące Damon, które są synonimem doskonałej jakości.

  • aparaty językowe (lingwalne)

To aparaty  niewidoczne, ponieważ mocowane są na wewnętrznej powierzchni zębów – od strony języka. Pozwalają na uzyskanie maksymalnej dyskrecji i estetyki.

  • szyny Clear Aligner

To najbardziej nowoczesna wersja stałego aparatu ortodontycznego. Mają postać przezroczystych nakładem, które są właściwie niewidoczne na zębach. Zapewniają przy tym maksymalny komfort – wykonane z miękkiego materiału, są praktycznie niewyczuwalne.

Umów się na wizytę konsultacyjną w naszym gabinecie ortodontycznym. Doświadczony lekarz oceni stan zgryzu i zaproponuje optymalną metodę leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia podchodzimy do pacjentów w całkowicie indywidualny sposób. W ortodoncji nie ma dwóch identycznych przypadków.

Nasze przykładowe ceny
konsultacja ortodontyczna 200 pln
aparat ruchomy 800 pln
aparat stały od 2500 pln

X

Umów wizytę

[contact-form-7 id=”816″ title=”Formularz główna_umowsie”]

Ta strona korzysta z plików cookie w celu poprawienia jakości obsługi. Zakładamy, że wszystko w porządku, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.Czytaj więcej