Profilaktyka stomatologiczna Stargard

Podstawą w trosce o zdrowe zęby i dziąsła jest oczywiście profilaktyka. To pierwszy krok ku zdrowiu, ale i estetyce. Profesjonalna higienizacja jamy ustnej oczyszcza zęby ze szkodliwej płytki nazębnej, kamienia oraz osadu, pozostawiając je gładkimi i bielszymi. Odpowiednia profilaktyka w gabinecie stomatologicznym w Stargardzie i w domu to najlepszy sprzymierzeniec w walce z próchnicą oraz paradontozą. Nasz stomatolog podkreśla znaczenie profilaktyki i zawsze przekazuje tę wiedzę swoim pacjentom. 

 

Zabieg czyszczenia zębów składa się z następujących etapów

 

Scaling

W scalingu wykorzystywane są ultradźwięki, które skutecznie rozbijają kamień nazębny. Regularne usuwanie złogów nazębnych pozwala uniknąć uszkodzeń kości i stanów zapalnych. To zabieg profilaktyczny, a zarazem leczniczy stosowany w leczeniu paradontozy. Jest całkowicie bezbolesny i niezwykle skuteczny.

 

Piaskowanie

Na zębach z czasem gromadzą się osady oraz przebarwienia wywołane przez palenie tytoniu, kawę, herbatę, ciemne napoje i pokarmy. Czyszczenie zębów z osadów odbywa się przy pomocy piaskarki, proszku wraz z wodą i sprężonym powietrzem.

 

Polishing

Ten bezbolesny zabieg wykonuje się za pomocą gumek i szczotek o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach oraz specjalnej polerskiej pasty. Pozwala na pozbycie się nalotów i osadów nazębnych. Pozostawia zęby dokładnie oczyszczonymi i gładkimi, co utrudnia ponowne osadzanie się na nich zanieczyszczeń.

 

Fluoryzacja

Polecana jest po wcześniejszych zabiegach higienizacyjnych oraz w nadwrażliwości zębów, gdyż wzmacnia szkliwo i chroni je przed próchnicą. Stomatolog pokrywa zęby preparatem z wysoką zawartością fluoru, najczęściej w formie lakieru.

 

Instruktaż

By efekty zabiegu czyszczenia zębów w gabinecie utrzymały się jak najdłużej, nie można zapominać o prawidłowym szczotkowaniu oraz nitkowaniu zębów. Przekażemy Ci precyzyjne wskazówki co do właściwej pielęgnacji jamy ustnej w przyjazny, przystępny sposób. Kładziemy duży nacisk na szerzenie wiedzy oraz edukację.

Pomożemy Ci chronić zęby wszelkimi dostępnymi metodami! W naszej praktyce w Stargardzie wykonujemy także zdjęcia rentgenowskie panoramiczne i małe zdjęcia RTG.

 

Zdjęcia rentgenowskie panoramiczne

Pozwala określić ogólny stan zębów oraz ocenić czy wszystkie są na swoich miejscach, czy nie ma zmian wokół zębów i w kości, a także czy nie ma zębów zatrzymanych. Umożliwia ocenę prawidłowości struktur anatomicznych.

 

Małe zdjęcie rentgenowskie

Pokazuje szczegóły. Przydatne głównie do oceny przebiegu kanałów zębów.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, a odpowiemy na Twoje wszystkie pytania!

Nasze przykładowe ceny
skaling i polerowanie 260 pln
piaskowanie 260 pln
pakiet higienizacji: skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja 320 pln

X

Umów wizytę

[contact-form-7 id=”816″ title=”Formularz główna_umowsie”]

Ta strona korzysta z plików cookie w celu poprawienia jakości obsługi. Zakładamy, że wszystko w porządku, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.Czytaj więcej