Stomatologia dziecięca Stargard

Dla dobra najmłodszych

Zdrowie wszystkich pacjentów, także tych najmłodszych, ma dla nas ogromne znaczenie. Stomatologia dziecięca jest zatem niezbędna. Wiemy, że dzieci wymagają szczególnej opieki, dlatego otaczamy je wyjątkową troską i staramy się, by zachowały dobre wspomnienia z wizyty u dentysty w naszym gabinecie w  Stargardzie.

 

Troska i kontrola dla zdrowych zębów

Dobry stomatolog dziecięcy wie, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja zębów mlecznych. Właśnie one są najbardziej narażone na próchnicę, która nieleczona może przenieść się także na zęby stałe. Należy pamiętać, że jest to choroba zakaźna! Dlatego, by dziecko mogło cieszyć się zdrowym uśmiechem, rodzice muszą zadbać o odpowiednią profilaktykę i regularne wizyty kontrolne. W naszej praktyce wykonujemy zabiegi fluoryzacyjne, lakowanie oraz lakierowanie dla mocnych zębów najmłodszych pacjentów.

 

Lakowanie zębów

Lakowaniu poddawane są zęby trzonowe i przedtrzonowe, których bruzdy pokrywa się specjalnym lakiem. Skutecznie chroni on zęby najmłodszych przed próchnicą, jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Podkreślamy, że lakowaniu należy poddać każdy nowy ząb.

 

Lakierowanie zębów

Inny zabieg skierowany do dzieci to lakierowanie, które jest niezwykle przyjemne. Zęby pokrywamy specjalnym lakierem z wysoką zawartością fluoru, w wybranym wcześniej smaku. Zabieg ten nie tylko chroni mleczne i stałe zęby przed próchnicą, ale oznacza też świetną zabawę.

Dobry stomatolog leczy zęby małych pacjentów i dba o ich doskonałe samopoczucie, tak aby przy pożegnaniu zasłużyć na ich szczery uśmiech.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, a odpowiemy na Twoje wszystkie pytania!

Nasze przykładowe ceny
wizyta adaptacyjna/pierwszorazowa 100 pln
wypełnienie w zębie mlecznym od 200 pln
wypełnienie w zębie stałym od 250 pln
usunięcie zęba mlecznego od 140 pln

X

Umów wizytę

[contact-form-7 id=”816″ title=”Formularz główna_umowsie”]

Ta strona korzysta z plików cookie w celu poprawienia jakości obsługi. Zakładamy, że wszystko w porządku, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.Czytaj więcej